DINAMO - STEAUA SCOR FINAL 1-3 - 05.12.2011 - 5 DECEMBRIE 2011

si

Steaua Bucureşti

disputat astăzi

5 decembrie 2011

pe stadionul din şoseaua Ştefan cel Mare a fost 1-3 . La pauză , tabela de marcaj a stadionului dinamovist indica scorul de 1-1 .

IATĂ CUM A DECURS PARTIDA DINTRE DINAMO ŞI STEAUA DE LUNI 05.12.2011 :

Min. 94 - Arbitrul Balaj fluieră finalul întâlnirii. Steaua învinge cu 3-1 Dinamo, la capătul unui joc spectaculos.

Min. 92 - GOL Steaua! Mihai Costea rezolvă derbiul, după ce a trecut cu uşurinţă, în careu, de Moţi şi a plasat balonul pe lângă portarul Bălgrădean

Min. 89 - Schimbare la Steaua. Florin Costea îl înlocuieşte pe Nikolici.

Min. 86 - Bară Dinamo! Marius Niculae a şutat direct spre poartă, dintr-o lovitură liberă de la aproape 30 de metri

Min. 84 - Cătălin Munteanu şutează de la distanţă, Tătăruşanu este din nou providenţial, respingând în corner

Min. 79 - Nikolici se descurcă bine în careul dinamovist, dar şutul său, de la 14 metri, este deviat.

Min. 78 - Antrenorul Liviu Ciobotariu forţează egalarea, introduce un atacant, pe George Ţucudean, în locul unui fundaş, Srdjan Luchin

Min. 77 - Lovitură liberă de la marginea careului pentru Dinamo. Cătălin Munteanu şutează peste poartă.

Min. 76 - Bară Steaua! Tănase şutează în forţă de la distanţă, Bălgrădean era bătut.

Min. 73 - Corner pentru Dinamo, lovitură de cap Kone, la câţiva metri de poarta Stelei.

Min. 73 - Mare ocazie pentru Dinamo! Marius Niculae trimite cu capul spre poartă, dar Tătăruşanu respinge miraculos.

Min. 71 - Mihai Costea reia spectaculos, de la 14 metri, dar balonul trimis din semi-foarfecă de atacantul stelist se duce peste poartă.

Min. 69 - Schimbare la Steaua. Mihai Costea îl înlocuieşte pe Andrei Prepeliţă.

Min. 59 - GOL Steaua! Raul Rusescu şutează de la 8 metri, din întoarcere, şi îl învinge pe Bălgrădean.

Min. 52 - Ocazie a lui Dinamo. Diabate centrează de pe partea stângă, Dănciulescu reia cu capul din 6 metri, dar pe centrul porţii. Tătăruşanu prinde prompt balonul.

Min. 47 - Liviu Ganea pătrunde cu mingea la picior spre poarta lui Tătăruşanu, dar simulează un fault în careu. Arbitrul Balaj nu dictează nimic.

Min. 45 - Cristi Balaj fluieră începutul reprizei secunde. La Dinamo, Liviu Ganea îl înlocuieşte pe Marius Alexe

Min. 45+2 - Ocazie pentru Steaua la ultima fază a primei reprize. Brandan centrează, Iliev trimite cu capul, dar balonul, care îl atinge şi pe Kone, se duce peste poartă. Final de repriză.

Min. 39 - Nikolici pătrunde în careu, dar este deposedat de Moţi înainte să şuteze spre poarta lui Bălgrădean.

Min. 33 - Nikolici reia cu capul din careul dinamovist, însă mingea trece mult peste poartă.

Min. 22 - GOL Steaua! Raul Rusescu marchează cu un şut de la 25 de metri. Balonul a sărit în faţa portarului Bălgrădean.

Min. 20 - GOL Dinamo! Marius Niculae transformă penalty-ul după un şut în forţă, care a lovit bara, mingea atingându-l în spate pe portarul Tătăruşanu şi intrând în poartă.

Min. 19 - Penalty pentru Dinamo! Iliev comite henţ în propriul careu.

Min. 8 - Mare ocazie a lui Dinamo. Niculae şutează în plasa laterală din 3 metri, după o centrare deviată de pe partea stângă.

Min. 7 - Prima ocazie a meciului. Dănciulescu primeşte un balon în interiorul careului stelist, dar şutează mult peste poartă.

Min. 1 - Arbitrul Cristi Balaj fluieră începutul partidei. Lovitura de start a fost dată, simbolic, de către Florentin Petre.

ECHIPELE DE START:

Dinamo Bucureşti: Bălgrădean - Luchin, D. Grigore, Moţi, Zie Diabate - L. Rus, D. Kone, C. Munteanu, Alexe - Dănciulescu, M. Niculae. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Steaua Bucureşti: Tătăruşanu - Emeghara, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Prepeliţă, Bourceanu, Brandan - Rusescu, Nikolici, Tănase. Antrenor: Ilie Stan.